Jump to content

Photo

policaji imajo spet akcijo

• Please log in to reply
311 replies to this topic

#1 MtJavnk

MtJavnk

Biciklist

• Člani
  • Pip
  • 31 posts

Posted 25 September 2004 - 06:46 AM

Recimo danes opolnoči je bil pravi avto zbor na LPPju. Pobrali so kar lepo število tablic od vozil, ki niso imela ustrezne homolagacija mad.gif
Tako da tisti, ki imate kake hude LowRiderje (ali pa kake NightRiderje smile.gif ) brez homologacij, ostanite doma tongue.gif

#2 gega

gega

Rokovnjač

• Člani
  • PipPipPip
  • 446 posts
  • Interests:vrtnarjenje, glasba, modelarstvo, gojenje kaktusov, ravnanje feltn, iskanje prostega casa
  • Spol:desc
  • Motor:honda

Posted 30 September 2004 - 10:30 AM

to ti vse pove

Attached image(s)

• GorjePriBledu.jpg

#3 koko

koko

Predsednik

• Admin
  • 11,738 posts
  • Interests:plavanje v družbi
  • Motor:Honda

Posted 30 September 2004 - 10:34 AM

QUOTE(MtJavnk @ Sat 25. Sep 5:46:36 2004)
pravi avto zbor na LPPju.

what the f... ?

a to je kao drag race?

#4 prjatu

prjatu

Nakladač

• Častni član
  • PipPipPipPipPip
  • 1,545 posts
  • Interests:drgnenje harmonike, mopeda, kombija in maminih živcev

Posted 30 September 2004 - 11:08 AM

lol_tabla.gif lol_tabla.gif lol_tabla.gif lol_tabla.gif lol_tabla.gif lol_tabla.gif

#5 Siebener

Siebener

Rokovnjaček

• Člani
  • PipPip
  • 138 posts

Posted 30 September 2004 - 01:08 PM

jap mojga frenda so tud kresnel.
Izpuh, spojlerji, platišča, prednja havba, lexus luči.
Zanimivo je to , da je vse naštete dele kupil v nemčiji , ker jih zaenkrat tu še ni.
Za vse dele je imel TÜV plakete kar pomeni , da je odobreno s strani nemške tehnične službe.Tu pa zaenkrat še ne priznavajo evropskih meril pa čeprav smo že v EU. rulez.gif rulez.gif rulez.gif
user posted image

#6 gega

gega

Rokovnjač

• Člani
  • PipPipPip
  • 446 posts
  • Interests:vrtnarjenje, glasba, modelarstvo, gojenje kaktusov, ravnanje feltn, iskanje prostega casa

Posted 30 September 2004 - 03:47 PM

Sj oni tud cestnih parvil ne poznajo.

Attached image(s)

• policija3.jpg

#7 MtJavnk

MtJavnk

Biciklist

• Člani
  • Pip
  • 31 posts

Posted 30 September 2004 - 04:35 PM

me zanima, če majo oni tistele 'fancy' rdečo-plave lampe homologirane bonk.gif

Sej sem dons mal na LPP klical pa nekaj stvari vprašal ... lol_tabla.gif Sej niso več normalni tile naši zakoni ... bruh.gif

#8 gega

gega

Rokovnjač

• Člani
  • PipPipPip
  • 446 posts

Posted 01 October 2004 - 06:39 AM

QUOTE(Siebener @ Thu 30. Sep 14:08:55 2004)

Za vse dele je imel TÜV plakete kar pomeni , da je odobreno s strani nemške tehnične službe.Tu pa zaenkrat še ne priznavajo evropskih meril pa čeprav smo že v

Ja odobreno že, ampak v homologaciji fantku ne piše kakšne luči, feltne itd. ma namontirane..... rulez.gif rulez.gif hudicek.gif

#9 izzy

izzy

Bajker

• Admin
  • 1,281 posts
  • Interests:pivo, modelna železnica

Posted 01 October 2004 - 07:23 AM

QUOTE(Siebener @ Thu 30. Sep 14:08:55 2004)
Za vse dele je imel TÜV plakete...

Kar pa mu nič ne pomeni, če ni opravil homologacijskega postopka na t.i. "strokovni" ustanovi (v LJ LPP, v MB RTI). Če zadev nima vpisanih v homologacijski kartonček vozila, si lahko z vse tiste papirje nekam zatlači oz. bolje, da se prijavi na to "strokovno" ustanovo in opravi pregled oz. atest ali whatever se že reče temu.

Zakaj sem dal "strokovno" v narekovaje?
Ker pri nas sploh ni veljavne zakonodaje glede predelav, dodelav in podobnega, pa tudi strici na LPPju na zadeve ocenijo bolj na uč (ker sploh niso ustrezno usposobljeni). Kakor vem, potrdila oz. skladnost s TUV predpisi v SLO ugotavlja SIQ, ne pa LPP ali kdorkoli drug...
Mene npr. lahko jebejo, ker imam na avtu nehomologirane pnevmatike, čeprav je proizvajalec avtomobila le to dimenzijo predvidel za to karoserijo, ampak fora je v tem, da le v močnejših različicah, ki imajo drugačne bremze (4x diski, jaz imam pa diske samo spredaj).

Naprimer en napol razpaden jugo ali pa 30 let star dojc tovornjak bo šel pa čez tehničnega brez najmanjšega problema bonk.gif

V glavnem, kr neki.

Itak pa je bila uradna izjava policije, da s to akcijo poskušajo iztrebiti god damned illegal street racers... ja valda bonk.gif
Matr, kam sm pršu... Sami bajkerji.

Boljše je zaradi Parkinsa polovico pira politi,
kot pa ga zaradi Alzheimerja pozabiti spiti!

#10 koko

koko

Predsednik

• Admin
  • 11,738 posts
  • Interests:plavanje v družbi
  • Motor:Honda

Posted 01 October 2004 - 07:23 AM

QUOTE(gega @ Fri 1. Oct 5:39:18 2004)

Ja odobreno že, ampak v homologaciji fantku ne piše kakšne luči, feltne itd. ma namontirane..... rulez.gif  rulez.gif  hudicek.gif

Tako je, vse mora pisat v osebni izkaznici avtomobila!

Drugač pa izredni tehnični pregled in kazna ph34r.gif

#11 Gost_mateja_*

Gost_mateja_*
  • Guests

Posted 01 October 2004 - 07:26 AM

Tudi meni se zdi da so taka pravila. jezen.gif

#12 prjatu

prjatu

Nakladač

• Častni član
  • PipPipPipPipPip
  • 1,545 posts
  • Interests:drgnenje harmonike, mopeda, kombija in maminih živcev

Posted 01 October 2004 - 07:40 AM

JA POLCAJI!! uni na motorju so itak asi jst sm jih zanč na moravški cesti nascal k lulčke!! hehehe čakat sm jih mogu banana.gif banana.gif metalc.gif metalc.gif

kaj naj rečem za bruh.gif bruh.gif bruh.gif bruh.gif

#13 Gost_mateja_*

Gost_mateja_*
  • Guests

Posted 01 October 2004 - 07:45 AM

Vau. A ti si pa upaš policajem bežati. Kaj pa storijo, če te ujamejo. ohmy.gif

#14 gega

gega

Rokovnjač

• Člani
  • PipPipPip
  • 446 posts

Posted 01 October 2004 - 07:54 AM

Valda. On je care.
pivo.gif pivo.gif pivo.gif pivo.gif

#15 Siebener

Siebener

Rokovnjaček

• Člani
  • PipPip
  • 138 posts

Posted 01 October 2004 - 08:48 AM

Ja z TÜV plaketami je tako.

Izdelki so vsi homologirani prav za ta tip vozila.
Pregledal sem vse plakete in je na teh pisalo

Für BMW serie 3 E-36
Se pravi izpušni sistem, zadnje lexus luči, ki imajo tako ali tako konture samo za to trojko in nikamor več ne pašejo.Prednji pokrov motorja , ki je narejen samo za ta model.
Ok za platišča ne bom nič rekel.Sicer imajo plaketo za BMW-ja samo prijatelj ima zadaj 235 spredaj pa 225 tako da to pa res ne gre skoz.Pri trojkah je dovoljeno le do 205.
Za vse ostalo pa je bil tehnični prevzem že narejen v nemčiji in prav za to trojkico.
Sej to me je zmotilo , da zakonodaja ni jasna pri tej zadevi , samo potem to pomeni , da so policaji vzeli zakon v svoje roke in ravnajo protiustavno če pa zakoni niso pisani ali pa niso jasni!
No prijatelj sedaj že drugi dan rihta homologacije za vse spremembe tako, da naj bi bilo vse po regelcih. Je pa še ena blazno moteča zadeva.Zakaj mu pa niso za sedeže težili?? Original ima sedeže iz blaga, on jih je pa pred enim letom oblekel v dvobarvno usnje.Spet nejasna zakonodaja.
Smešno pa je tudi, da je ta avto takega kot so ustavili, pred 3-mi meseci registriral in na tehničnem je avto bil označen kot brezhiben.To pa je protislovno z zakonom!!
Ali si pa jaz nekaj zelo narobe razlagam.
user posted image

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users