Jump to content

Photo

DOBRA DELA

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 koko

koko

Predsednik

• Admin
  • 11,738 posts
  • Interests:plavanje v družbi
  • Spol:desc
  • Motor:Honda

Posted 18 December 2009 - 08:45 AM

Prejel sem klic Mateje, obljubil posredovanje "vabila":

Ime mi je Nel, rodil sem se 26.05 2006. Prvo leto sem bil popolnoma zdrav. Potem pa sem septembra 2007 prišel na Pediatrično kliniko v Ljubljani. Ugotovili so, da imam hudo kombinirano imunsko pomankljivost , ki pa se je v zadnjem letu zelo poslabšala. Imam več avtoimunih bolezni (avtoimuna protitelesa na eritrocite, trombocite, črevesje) in sem brez zaščite pred infekti.

Sedaj sem že pol leta v bolnišnici, izoliran v eni sobi, na velikih dozah zdravil in antibiotikov, da ne dobim infekta, ki je zame lahko usoden. V tem času sem imel 2 krat prizadeto kožo po celem telesu, 3 krat črevesne infekte, 3 krat sepso, na teden sem dobil tudi do 5 transfuzij krvi, pa 3 mesece diareje z močnimi bolečinami.

V bolnišnici pa ni nič kaj prijetno. Okrog mene so vsi v maskah, nenehno me pikajo, ker imam ponoči vročine me zbujajo in jemljejo kri. Včasih so me v enem dnevu Knapićili tudi do 9 krat, ker sem imel slabe žile in mi je morala steči terapija. Ko stopi osebje v sobo sem prestrašen, bojim se in nenehno sprašujem: Mami kaj mi bodo naredili? Sedaj sem dobil biološko zdravilo, sem brez imunskega sistema, in čakam…, na ozdravitev.

Ozdravim lahko samo s transplantacijo krvotvornih matičnih celic, vendar v svetovnem registru donatorjev zame ni ustreznega kostnega mozga. Zato vas prosim, da se vpišete v register in morda boste vi pravi zame ali pa za nekoga drugega. Vse o registru na www.ztm.si/sl/ , register darovalcev kmc.

Kljub težkem stanju imam zelo močno voljo in se zelo dobro držim. Nimam veliko želja. Rad bi: šel v trgovino, vrtec, se igral z vrstniki….. predvsem pa

RAD BI ŽIVEL!

Spoštovani!

Moje ime je Mateja Kržin in me je zgodba tega fantka zelo pretresla.

Osebno namreč menim, da je zdravje vrednota, ki ni enako porazdeljena in je prav, da vsi, ki ne občutimo toliko tegob bolezni kot ta družina prispevamo vsaj kakšen kamenček v njihov mozaik srečnejšega življenja.

Odločila sem se da organiziram akcijo za darovanje krvi, ki je potrebna, da se lahko najde ustrezen darovalec kostnega mozga, ki Nelu reši življenje.

Osebje Zavoda za transfuzijo pride na lokacijo, kjer se to organizira, če pride na to akcijo vsaj 40 ljudi. To sta dva laboranta, zdravnik in medicinska sestra.

Postopek je enostaven:

1. Najprej 15-20 minutno predavanje o postopku odvzema kostnega mozga, če se najde ustrezen darovalec,

2. izpolnjevanje obrazca za vpis v register darovalcev in

3. odvzem polovice epruete krvi.

Akcijo lahklo podpre radio Hit, revija Mengšan , z zavodom za transfuzijo in Špasteatrom pa sem že dogovorjena.

Na akcijo bo prišla tudi Anja Poharec, fantkova mamica, če bo le imela čas.

Akcija bi se lahko odvila 3. teden v januarju, vsak od nas pa bo s svojo prisotnostjo in posledično vpisom v register dokazal, da zmoremo več kot le reči Tako pač je!

Lep dan Vam želim

Mateja Kržin

jest sem za to, da se prikljucimo!!!

#2 muma

muma

Bajker

• Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 2,683 posts
  • Interests:ni da ni
  • Motor:transalpka

Posted 18 December 2009 - 09:29 AM

QUOTE(koko @ Fri, 18. December 2009, 8:45:28) View Post
Prejel sem klic Mateje, obljubil posredovanje "vabila":

Ime mi je Nel, rodil sem se 26.05 2006. Prvo leto sem bil popolnoma zdrav. Potem pa sem septembra 2007 prišel na Pediatrično kliniko v Ljubljani. Ugotovili so, da imam hudo kombinirano imunsko pomankljivost , ki pa se je v zadnjem letu zelo poslabšala. Imam več avtoimunih bolezni (avtoimuna protitelesa na eritrocite, trombocite, črevesje) in sem brez zaščite pred infekti.

Sedaj sem že pol leta v bolnišnici, izoliran v eni sobi, na velikih dozah zdravil in antibiotikov, da ne dobim infekta, ki je zame lahko usoden. V tem času sem imel 2 krat prizadeto kožo po celem telesu, 3 krat črevesne infekte, 3 krat sepso, na teden sem dobil tudi do 5 transfuzij krvi, pa 3 mesece diareje z močnimi bolečinami.

V bolnišnici pa ni nič kaj prijetno. Okrog mene so vsi v maskah, nenehno me pikajo, ker imam ponoči vročine me zbujajo in jemljejo kri. Včasih so me v enem dnevu Knapićili tudi do 9 krat, ker sem imel slabe žile in mi je morala steči terapija. Ko stopi osebje v sobo sem prestrašen, bojim se in nenehno sprašujem: Mami kaj mi bodo naredili? Sedaj sem dobil biološko zdravilo, sem brez imunskega sistema, in čakam…, na ozdravitev.

Ozdravim lahko samo s transplantacijo krvotvornih matičnih celic, vendar v svetovnem registru donatorjev zame ni ustreznega kostnega mozga. Zato vas prosim, da se vpišete v register in morda boste vi pravi zame ali pa za nekoga drugega. Vse o registru na www.ztm.si/sl/ , register darovalcev kmc.

Kljub težkem stanju imam zelo močno voljo in se zelo dobro držim. Nimam veliko želja. Rad bi: šel v trgovino, vrtec, se igral z vrstniki….. predvsem pa

RAD BI ŽIVEL!

Spoštovani!

Moje ime je Mateja Kržin in me je zgodba tega fantka zelo pretresla.

Osebno namreč menim, da je zdravje vrednota, ki ni enako porazdeljena in je prav, da vsi, ki ne občutimo toliko tegob bolezni kot ta družina prispevamo vsaj kakšen kamenček v njihov mozaik srečnejšega življenja.

Odločila sem se da organiziram akcijo za darovanje krvi, ki je potrebna, da se lahko najde ustrezen darovalec kostnega mozga, ki Nelu reši življenje.

Osebje Zavoda za transfuzijo pride na lokacijo, kjer se to organizira, če pride na to akcijo vsaj 40 ljudi. To sta dva laboranta, zdravnik in medicinska sestra.

Postopek je enostaven:

1. Najprej 15-20 minutno predavanje o postopku odvzema kostnega mozga, če se najde ustrezen darovalec,

2. izpolnjevanje obrazca za vpis v register darovalcev in

3. odvzem polovice epruete krvi.

Akcijo lahklo podpre radio Hit, revija Mengšan , z zavodom za transfuzijo in Špasteatrom pa sem že dogovorjena.

Na akcijo bo prišla tudi Anja Poharec, fantkova mamica, če bo le imela čas.

Akcija bi se lahko odvila 3. teden v januarju, vsak od nas pa bo s svojo prisotnostjo in posledično vpisom v register dokazal, da zmoremo več kot le reči Tako pač je!

Lep dan Vam želim

Mateja Kržin
jest sem za to, da se prikljucimo!!!

Se strinjam z idejo o pomoči, me pa moti prvo pismo, ker je pisano v prvi osebi, kot da ga piše mali, saj s tem vzbuja ljudem tudi občutke krivde... Po drugi strani pa nobeden ne more zagarantirati, da tudi če to uspe, da bo otrok zdrav; morda se mu bo pa življenje preveč zakompliciralo...
Ko na to stvar gledaš subjektivno, se ti taki ljudje res smilijo, se sprašuješ, s čim so si zaslužili to ipd... Ko pa pogledaš objektivno, pa ljudje res preveč posegamo v naravo in s tem slabimo naravno selekcijo in tako ustvarjamo bolehno populacijo...
Sicer pa je lahko bit pameten, ko ne gre za nekoga iz tvoje bližine...
Ujet, mlad, postaven, izobražen in situiran motorist obozuje kratke sprehode in dolge noči!
By Koko

#3 muc

muc

Gorjača

• Člani
  • PipPipPipPip
  • 825 posts

Posted 18 December 2009 - 09:34 AM

Oj...

Sem že v registru darovalcev (zaenkrat še nisem "ustrezal" nikomur),
zato vam lohka povem, da nč ne boli in da ni nič strašnega tako kot
je povedala tudi gospa Mateja, zato tud jest predlagam, da se gre v to?!

Več nas je v registru, večja je možnost, da komu lahko pomagaš... wink.gif

#4 koko

koko

Predsednik

• Admin
  • 11,738 posts

Posted 07 January 2010 - 09:30 AM

NEL BI RAD ŽIVEL …. VPIS V REGISTER DAROVALCEV 19.01.2010 OB 17h V ŠPASTEATRU

Nel je star je 3 leta in je vesel fant poln življensjke energije in predvsem volje do življenja.
Ni pa običajen fantek, ker je bolan in njegova največja želja je predvsem ta, da bi rad živel.
Zaradi slabe krvi so ga v prvem letu sprejeli na Pediatrično kliniko v Ljubljani. Ugotovili so, da ima okvaro v imunskem sistemu ter potrdili diagnozo hude kombinirane imunske pomanjkljivosti. Zdravijo ga z zdravili, ki zavirajo imunski sistem in ga tako ohranjajo pri življenju.
Večino časa preživi v bolnišnici, kjer ni nič kaj prijetno: okrog njega so vsi v maskah, nenehno ga pikajo, ker ima ponoči vročino, ga zbujajo in jemljejo kri. Včasih so ga v enem dnevu Knapićili tudi devetkrat, ker je imel slabe žile, zdravilo pa je moralo steči po njih. Ko stopi osebje v sobo, je prestrašen, boji se in nenehno sprašuje: »Mami, kaj mi bodo naredili?« Je brez imunskega sistema in čaka … na ozdravitev!
Ko je doma je v izolaciji, tako da nima stikov z vrstniki, saj so okužbe zanj smrtno nevarne.

NELU LAHKO POMAGAMO…

Za ozdravitev potrebuje ustrezne krvotvorne matične celice, ki pa jih v svetovnem registru darovalcev ni. Pomagamo lahko tako, da se vpišemo v register darovalcev in morda mu s tem rešimo življenje.

VPIS V REGISTER DAROVALCEV…

Vpis je možen v vseh večjih bolnišnicah, kjer imajo transfuzijski oddelek. Možno pa se je udeležiti tudi krvodajalske akcije, ki bo za Nela organizirana v TOREK, 19.01.2010 ob 17h v Špasteatru v Mengšu. Vsak, ki se te akcije udeleži bo vpisan v register darovalcev.

Tole vas v sinovem imenu naproša Anja Pohorec, mamica fantka. Sama je opustila kariero in se popolnoma posvetila negi in skrbi za Nela. Z njim preživi ves čas.

Vsi, ki nam ni vseeno in ki zmoremo kaj več, kot samo reči »tako pač je« se bomo v torek, 19.01. 2010 udeležili akcije za Nela v Špasteatru v Mengšu. Mogoče bo ravno eden od nas tisti, ki bo Nelu rešil življenje. Nel namreč nima velikih želja, rad pa bi šel v vrtec, se igral z vrstniki in predvsem BI RAD ŽIVEL!!

Ker je organizacija takega vpisa povezana z nekaj organizacije vas naprošamo, da svojo udeležbo potrdite na:
matejastar@amis.net

Nel in Anja Pohorec

nel.JPG

ste za akcijo? kdo, kolk glav prijavim? jest bom tam!

#5 koko

koko

Predsednik

• Admin
  • 11,738 posts

Posted 16 January 2010 - 03:02 PM

No kolk vas lahko pricakujem v torek? balkon je za 6 tongue.gif

#6 koko

koko

Predsednik

• Admin
  • 11,738 posts

Posted 19 January 2010 - 09:21 PM

jaaa, jest sem bil tam! pepper.gif

folka ful, smo sli vmes kr na pir...

#7 poHačar

poHačar

Foto mojster

• Člani
  • PipPipPipPip
  • 945 posts
  • Motor:Tomosaki M 14

Posted 28 January 2010 - 08:45 PM

za odstranjevanje vinjet bo kočar zrihtu popust metalc.gif http://24ur.com/novi...de-vinjeto.html

#8 koko

koko

Predsednik

• Admin
  • 11,738 posts

Posted 01 February 2011 - 03:02 PM

V decembru smo opravili tudi dobro delo in sicer, Jožetu Pirhu iz Novega mesta, kupili 4ure vožnje za opravljanje vozniškega izpita.

prosnja_jo_e_pirh.JPG

#9 koko

koko

Predsednik

• Admin
  • 11,738 posts

Posted 20 October 2013 - 08:23 AM

na zadnji moto sredi smo prisotni nabrali nekaj € za znanca iz nase doline, ki ga je prizadela tezka bolezen in se je odlocil za zdravljenje v Braziliji

Muki bo znal kaj vec povedat, vsi ki ste izostali, pa lahko naknadno poskrbite za dobro delo

#10 muki

muki

Rokovnjaček

• Člani
  • PipPip
  • 154 posts

Posted 28 October 2013 - 09:34 PM

Povedati vam moram, da se je Miro vrnil iz Brazilije. Zravljenje je po prvih znakih uspelo bolj kot si je sploh mogoče predstavljati. Človek hodi in to skoraj normalno. Ne moreš verjeti, da je bil isti človek mesec dni nazaj odvisen od invalidskega vozička in pomoči drugih. To spremembo smo mu delno omogočili tudi člani našega kluba s prostovoljno finančno pomočjo za kar nam je izredno hvaležen. Lahko smo ponosni na to plemenito dejanje, saj Miro ni član našega ali kateregakoli drugega moto kluba in se nam iskreno zahvaljuje za prispevke, ki so mu omilili stroške njegovega zdravljenja v tujini.
Hvala!

To je prošnja za pomoč, ki mu bo omogočila zdravljenje v tujini:

Sem Miroslav Slapar bivši strojni ključavničar v Količevo Karton, ki sem se moral zaradi bolezni upokojiti pred leti. Ker se mi je bolezen v zadnjih mesecih zelo poslabšala sem pristal na invalidskem vozičku. Ko sem po naključju izvedel za zdravilca v Braziliji sem se odločil poskusiti tudi to zdravljenje. Ker pa je to ogromen finančni zalogaj Vas prosim za kakršnokoli finančno pomoč.

Hvala

Miro Slapar

P.S. kontaktna oseba je Zdravko Slapar na tel. 041 356 714

#11 koko

koko

Predsednik

• Admin
  • 11,738 posts

Posted 21 May 2014 - 06:14 AM

Kdor bi želel pomagati ljudem na poplavljenem območju Bosne, Hrvaške, Srbije (poplavno območje je večje od ozemlja Slovenije):

- RDEČI KRIŽ SLOVENIJE, Mirje 19, 1000 Ljubljana. TRR je odprt pri banki SKB.

SI56 0310-0111-1122-296,
SWIFT: SKBASI2X
Koda namena CHAR
Sklic za RK Bosna: 00 937057
Sklic za RK Srbija: 00 937058

- SLOVENSKA KARITAS, Kristanova ulica 1, 1000 Ljubljana;

TRR: SI56 0214 0001 5556 761
Namen: POPLAVE SRBIJA IN BIH
Sklic: SI00 625
Koda namena: CHAR,
BIC banke: LJBASI2X625

Za poplavljene v Srbiji in BiH-u lahko prispevate 5 evrov tudi s SMS-sporočilom KARITAS5 na 1919. Zbrana sredstva bodo uporabljena za pomoč, ki jo bo realizirala Karitas Srbije in BiH-a.

- ZBIRNA MESTA humanitarnega društva ADRA Slovenija

- MORAVČE: Gasilski dom PGD Moravče (Šlandrova 7), 20. maj in 21. maj, med 18. in 20. uro.

Pomoč (hrano, plenice,.. ) zbirajo tudi MK VAŠKI BOYSI v svoji Brunarici pri izvozu AC za DOMŽALE.

#12 Miha Rokovnjač

Miha Rokovnjač

WebExpert

• Admin
  • 5,452 posts
  • Interests:Pitje Piva
  • Motor:Yamaha

Posted 21 May 2014 - 11:03 AM

jst sm dal za živalce :)

Attached thumbnail(s)

• 2014-05-20 13.17.58.jpg

Sex & Drugs & AlkohoL

#13 koko

koko

Predsednik

• Admin
  • 11,738 posts

Posted 29 May 2014 - 08:45 AM

Kdor bi želel pomagati ljudem na poplavljenem območju Bosne, Hrvaške, Srbije (poplavno območje je večje od ozemlja Slovenije):

Luka zbira prispevke za družino iz Banja Luke, katerim je voda zalila celo hišo, včeraj smo nekateri že prispevali po svojih močeh,. če ima še kdo željo pridružiti se akciji, naj se pofočka v baru pr'Mih...

HVALA

#14 koko

koko

Predsednik

• Admin
  • 11,738 posts

Posted 06 December 2016 - 07:50 PM

Jutri bo potekala akcija v prostorih Vicencijeve zveze dobrote v Lj (Plečnikov podhod 1, 1000 Ljubljana),

kjer bomo clani Moto kluba Rokovnjaci pomagali pri pripravi vecerje in sladice za brezdomce, vabljeni na klepet, pomoc  ali druzenje od 16h naprej. 

https://www.google.s...26!4d14.5024507

vicencijeva zveza dobrote.jpg

Plečnikov podhod 1, 1000 Ljubljana

#15 koko

koko

Predsednik

• Admin
  • 11,738 posts

Posted 12 December 2016 - 07:57 PM