Jump to content

Photo

PLAN DELA 2008

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#16 Gapi

Gapi

Podpredsednik

• Moderatorji
  • 618 posts
  • Interests:prizidek
  • Spol:desc
  • Motor:Honda

Posted 13 December 2007 - 01:51 PM

QUOTE(Baggy @ Thu, 13. December 2007, 13:44:32) View Post
...da sem letos opravil na tak in drugačen način več kot 20ur.

Ma sej bo bolš, sam da se debata začne smile.gif

ja sej o tem govorim!

zdej boš pa to kar si dozdej + ... prvo kot prvo je pa treba ločt al ti prideš na dogodek al v njemu aktivno sodeluješ (pri pripravah, pri organizaciji, pri ..) al pa prideš gledat npr. lukov sejem

mah rolleyes.gif ....... maš prov, ob pivu! rulez.gif
Praskaj tam, kjer te srbi in naj te srbi, kjer se praskaš!

#17 muma

muma

Bajker

• Člani
  • PipPipPipPipPip
  • 2,683 posts
  • Interests:ni da ni
  • Motor:transalpka

Posted 13 December 2007 - 02:27 PM

Ko je v igri keš, se začnejo jebe...

Govorim s svojega stališča. Sam sem se v klub včlanil kot novopečeni motorist z namenom, da spoznam sebi podobne, da se družimo... In po moje naj bil klub tudi tako funkcioniral, druženje in podobno, predvsem na bazi prostovoljstva, izmenjavi znanj...
Sam čutim pripadnost klubu, zato ne štejem ur, ki jih porabim pri tem... Stvar naredim z veseljem in užitkom, ker če tega ne bi bilo, pač ne bi naredil, oz. še več, če ne bi bilo veselja, sploh ne bi bil v klubu.
Kar posledično pomeni, da kot pripadnik kluba čutim tudi neko neobvezujočo obvezo, da klubu oz. čalnom tudi nekaj dam-po svojih najboljših močeh in zmožnostih.
Sem pa mnenja, da bi moral vsak pravi član razmišljat v tej smeri, kaj lahko stori za klub. JE pa res, da je nesmiselno primerjat, kaj je kdo naredil in kaj kdo ni, ker pač vsak ima svoj način življenja, svoje obveznosti, kar pomeni, da je nemogoče, da bi vsak član klubu prispeval enak delež. Pač, nekomu je prioriteta družina, drugemu motor, tretjemu delo...

Glede nekega skupnega cilja, kot so to skupni prostori, pa sem mnenja, da lahko člani podamo približno enak delež, bodisi v urah, materialu ali denarju. ker konec koncev gre za naše skupno dobro.
Sodelovanje pri organizacijah dogodkov pa je druga stvar, ker sodeluješ, če hočeš, predvsem z namenom, da ti bo kul...

rolleyes.gif
Ujet, mlad, postaven, izobražen in situiran motorist obozuje kratke sprehode in dolge noči!
By Koko

#18 Gapi

Gapi

Podpredsednik

• Moderatorji
  • 618 posts

Posted 13 December 2007 - 02:37 PM

QUOTE(muma @ Thu, 13. December 2007, 14:27:26) View Post
Sem pa mnenja, da bi moral vsak pravi član razmišljat v tej smeri, kaj lahko stori za klub. JE pa res, da je nesmiselno primerjat, kaj je kdo naredil in kaj kdo ni, ker pač vsak ima svoj način življenja, svoje obveznosti, kar pomeni, da je nemogoče, da bi vsak član klubu prispeval enak delež. Pač, nekomu je prioriteta družina, drugemu motor, tretjemu delo...

"Do not ask what your club can do for you, ask what you can do for your club!" rulez.gif

je reku enkrat en (no ja približn)

#19 Miha Rokovnjač

Miha Rokovnjač

WebExpert

• Admin
  • 5,452 posts
  • Interests:Pitje Piva
  • Motor:Yamaha

Posted 13 December 2007 - 02:53 PM

jah sam veš enkrat ko bojo klubski prostori se bo pa usakmu fajn zdel da je včlanen v klub s svojimi klubskimi prostori... pa bo full fajn k se majo člani kje dobit...pa tko... sam da bi pa kdo premaku v tej smeri to pa bog ne daj...

pač ljudje smo taki da težimo k temu da bi s čim manj truda prišli do zadanih rezultatev...

Sex & Drugs & AlkohoL

#20 Gapi

Gapi

Podpredsednik

• Moderatorji
  • 618 posts

Posted 14 December 2007 - 05:46 AM

QUOTE(AlieN-RaT @ Thu, 13. December 2007, 14:53:50) View Post
jah sam veš enkrat ko bojo klubski prostori se bo pa usakmu fajn zdel da je včlanen v klub s svojimi klubskimi prostori... pa bo full fajn k se majo člani kje dobit...pa tko... sam da bi pa kdo premaku v tej smeri to pa bog ne daj...

pač ljudje smo taki da težimo k temu da bi s čim manj truda prišli do zadanih rezultatev...

dry.gif

#21 Miha Rokovnjač

Miha Rokovnjač

WebExpert

• Admin
  • 5,452 posts

Posted 14 December 2007 - 08:16 AM

mi gremo gremo, da bomo moto klubu hiško zagradili lalalalalalalalalalal

Sex & Drugs & AlkohoL

#22 Gapi

Gapi

Podpredsednik

• Moderatorji
  • 618 posts

Posted 14 December 2007 - 12:33 PM

glede na navdušenost orehka bi mlo mogoče za razmislt za člane, ki so v klubu manj kot eno leto potrojit obvezno udeležbo? umruodsmeha.gif

sam vprašam? flower.gif

#23 Gapi

Gapi

Podpredsednik

• Moderatorji
  • 618 posts

Posted 14 December 2007 - 12:34 PM

al pa se preimenovat v MC Rokovnjači!

na motorju se mi prah nabira!

#24 Miha Rokovnjač

Miha Rokovnjač

WebExpert

• Admin
  • 5,452 posts

Posted 14 December 2007 - 12:55 PM

QUOTE(Gapi @ Fri, 14. December 2007, 12:33:54) View Post
glede na navdušenost orehka bi mlo mogoče za razmislt za člane, ki so v klubu manj kot eno leto potrojit obvezno udeležbo? umruodsmeha.gif

sam vprašam? flower.gif

no ja res sm se vm prdružu šele julija.... sam če pogledamo mal statistiko (mene ni gor, zaradi neplačane članarine) lahko vidmo da so nekateri, ki so člani skozi vse leto, niso udeležil niti pol tolk dogodkov ( moto srede, pomoč pri pikniku, udeležba na moto zborih,...), kot jst...

drugač pa Gapi če ti je težko oddelat tistih 20ur...se javim sam da jih naredim namesto tebe! ok?

Sex & Drugs & AlkohoL

#25 Gapi

Gapi

Podpredsednik

• Moderatorji
  • 618 posts

Posted 14 December 2007 - 01:35 PM

glej ni mi težko odelat teh ur, mi je pa neumen da se me sili v neki, kar se mi ne zdi v redu!

glede na to, da sem v klubu od samega začetka delovanja sem (kot verjetno vsi ostali) zapravil kar nekaj € za različne rekvizite, telefone, bencina itd. za klub in nikoli nisem dobil nobenega povračila stroškov in da ne bo pomote ga tudi nočem, da pa mi bo zdej nekdo (glede na moj prosti čas, ki ga ni veliko, kar se vidi tudi iz udeležb tud unih ta luštnih, kjer ni treba velik delat se pa lahk imaš zlo fajn) reku naj plačam 100 € zato, ker nimam časa, pol pa res ne vem!?

Tuki se pojav nato še en kup vprašanj? Ne vem če mogoče veš, kako se financira naš klub?! Meddrugim tudi iz procenti članov, ki so včlanjeni v AMZS in k nam pritekajo določeni procenti te njihove letne članarine. Kaj je po tem sklepu s temi člani, jih bomo zmetali iz kluba in sebi v škodo!?

Kaj narediti s simpatizerji kluba?

Kdo bo imel ključ kljubskih, kdo bo lahko uporabljal prostor, kdaj bo na razpolago, ...? Vse te stvari je treba prej dorečt se zment (ne rečem da ni možno, da niso bile dorečene pa da sam jest ne vem za njih)

Tko koker je že Muma napisu tuki smo ljudje, ki mamo različno količino prostega časa na voljo, različne prioritete, različne obveznosti,..itd.

Jest bom svoje obveznosti do moto kluba naredil sam, koker vsa ta leta dozdej (al pa tud ne), brez da bi mi mogu ti pomagat!

Pa še neki sem absolutno proti temu, da se sploh vodi evidenca prisotnosti oz. udeležb, ker merjeni smo dost že na vseh področjih ne pa še v klubu lepo te prosim. Če pa že pol naj se točno definira kaj, kako, zakaj? Za primer ti navedem recimo Lukov sejem. Smo bili člani, ki smo postavil stojnico, prpeljal motorje, zastopal kljub. Bili so pa tudi člani, ki so prišli na ogled sejma in se ob našem štantu zadržali, nekaj spili itd. Vsi smo dobili + za udeležbo?

Kar se tiče tvoje udeležbe moto sred, lepo in prav - priden, sam mislm, da je pa to udeležba ki se jo pa sploh ne bi smel vodt, vodjo se klubski dogodki (pa še to udejstvovanje v pripravi, realizaciji, pospravljanju, ne pa obisku)

Za moje pojme je vse to nepotrebno, vsak naj razčisti sam pr seb kako in zakaj?

Evo to je moja zadnja objava na to temo in ne bom več razglabljal o tem!

#26 Miha Rokovnjač

Miha Rokovnjač

WebExpert

• Admin
  • 5,452 posts

Posted 14 December 2007 - 02:01 PM

se opravičujem da se debata odvija v to smer...

Sex & Drugs & AlkohoL

#27 prjatu

prjatu

Nakladač

• Častni član
  • PipPipPipPipPip
  • 1,545 posts
  • Interests:drgnenje harmonike, mopeda, kombija in maminih živcev

Posted 14 December 2007 - 02:23 PM

QUOTE(koko @ Thu, 13. December 2007, 13:49:45) View Post
no pa ponovimo se enkrat za podpredsednika: tongue.gif

Debata okrog klubskih prosotorov se odvija ze dalj casa, vseskozi je jasno, da bo potrebno vlozit veliko dela in sredstev v katerokoli resitev (brunarca s sportniki v sentvidu, samostojni "objekt" v vrbi, ureditev prosotorov nad delavnico pri kotniku, s strani obcine pridobiti vecji protor v uporabo). Vsi se strinjamo da klubski prosotori niso tako potrebni in nujni za delovanje kluba kot priprava dogodkov s katerimi klub zivi in potrjujeje naso dejavnost. Ce pa bomo zbrali dovolj volje in energije za izvedbo se tega projekta bo pa to velik plus za cel klub. Predvsem v izvajanju moto sred, zbirnih mest za skupinske voznje, manjsa klubska praznovanja, skladiscenju klubskega inventarja in podobno. Osebno prednosti vidim v cenejsi gostinski ponudbi, lazji koordinaciji terminov in prilagajanju ostalih dejavnosti. V tako velik zalogaj bo potrebno pristopit skupinsko, posteno bi bilo, da vsak, ki bo kasneje koristil prostore, pristavi svoj lonček! V delu ali denarju! Res se pojavi vrsto vprasanj, kaj bo s tistimi ki bodo v nase vrste pristopili po morebitni izgradnji prosotorov, s tisitimi ki ne bodo prispevali nic in se pojavili na slavnostni otvoritvi,...? Se vedno sem mnenja,da poskusamo potrkati na vest posameznikov s preprostimi sms obvestili o delavnih akcijah in podobno, tako ne bo imel nihce izgovorov da o tem ni vedel nic!

Kar se tice aktivnosti skozi celo leto, pa ostaja zgodba precej podobna. Vec casa in energije mi vzame dogovorjanje za izpeljavo nekega dejanja s strani "neaktivnega clana", kot pa ce to storim sam ali se obrnem na preverjene clane, ki cutijo klubsko pipadnost na povsem drugacen nacin! Z veseljem pa lahko povem, da smo se z leti delovanja nekako samoorganizirali in so zgoraj omenjeni clani nase prevzeli lep del odgovornosti in dela, kar je lazje pri pripravah in razdelitvi dela.

primer: Dokler bo Bozzo pripravljen poskrbeti za cestne oznacbe za moto piknik, ne vidim razloga da bi zadevo uturaval nekemu Igorju, samo zato da bo tudi on koncno prispeval kaj k uspesni izpeljavi moto piknika. (podobnost z resnicnimi osebami je zgolj nakljucna)

Vsako leto je odprto kar nekaj prostih delavnih mest (nabiranje nagrad, sredstev, priprava piknika, otvoritvene, zakljucne voznje, peregrinov sejem, propagandni vecer,...) in vsako leto nas preseneti se kaksen motiviran svez obraz, kar me nadvse veseli. Nagrajevanje clanov ki pomagajo pri najvecjem dogodku - plezuhi, je ze tri leta povsem jasno. to je zastonj hrana in pijaca na strokovni vikend ekskurziji.

Žal mi je, da se debata ni razvila na obcnem zboru, pa vseeno ce imas cas in voljo podaj predlog resitve za aktiviranje cimvecih clanov!?

no malo malo vem o vsem tem ampak zadeva gre v brezvezno bedasto stvar.....

.....JST BOM SAM TO REKU DA ČLOVEKA S POSILJEVANJEM SAMO ODVRAČAŠ NE PA STIMULIRAŠ....
klub nam vsaj meni je sprostitev BIL (povdarek na bil) s takimi bednimi da bom jaz plačeval nekomu ure ČE NE BOM ODDELAL in še članarino?????!!!!!
čestitam tistemu k si je spomnu to!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Č E S T I T K E!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#28 prjatu

prjatu

Nakladač

• Častni član
  • PipPipPipPipPip
  • 1,545 posts
  • Interests:drgnenje harmonike, mopeda, kombija in maminih živcev

Posted 14 December 2007 - 07:26 PM

QUOTE(AlieN-RaT @ Fri, 14. December 2007, 10:16:29) View Post
mi gremo gremo, da bomo moto klubu hiško zagradili lalalalalalalalalalal

tole prjatu moj pa velik za sabo putegne..... pa ne sam finance ampak tudi kaj drugega...

#29 gega

gega

Rokovnjač

• Člani
  • PipPipPip
  • 446 posts
  • Interests:vrtnarjenje, glasba, modelarstvo, gojenje kaktusov, ravnanje feltn, iskanje prostega casa
  • Motor:honda

Posted 15 December 2007 - 10:00 AM

Ja. Tkole bom reku. Jest od človeka, k nima tolk pripadnosti do kluba, da tud na občni zbor ne more pridt ne bi glih kakšnih nasvetov preveč resno jemal. K boste pa zrihtal kakšen bolši predlog- KONSTRUKTIVEN pol se pa oglašite! Za take berzvezne pripombe je pa škoda časa. Jasno? kij.gif

#30 gega

gega

Rokovnjač

• Člani
  • PipPipPip
  • 446 posts
  • Interests:vrtnarjenje, glasba, modelarstvo, gojenje kaktusov, ravnanje feltn, iskanje prostega casa
  • Motor:honda

Posted 15 December 2007 - 10:33 AM

Pa še tkole bom reku. Tole z plačevanjem ur se mi zdi čisto pošteno, samo bi mogla se zadeva navezovat na celo leto, pa na vse dogodke. S tem, da bi teh 20 ur človek odslužil, ne da bi samo prišel na dogodek pa si ure pisal. Kajti, če aktivni (PAZI, ne razni AMZS) član v celem letu ne more za klub prispevati 20 ur ( če mu kalkšna fali jo pa pač plača) potem ni vreden, da je član našega kluba. To ni nikakršna nestrpnost al pa kej podobnga, al pa da človeka v kej silimo. Če ma človek namen se z nami kšno furo odpelat na leto, potem sploh ni potrebe, da je naš član, kajti vsak je dobrodošel. Smo pač prijatelji, pa mu ne bo treba nič delat. Mislm da bi na tak način lohk naredil eno resno ekipo, ki čuti neko stopnjo pripadnosti do kluba in mu ne bo noben problem 20 ur oddelat. Tko kot MOMA prav, da ne šteje svojih ur.... Tuki itak nima veze denar, zato ker če si v igri, ti ga itak ne bo treba isplačevat, ker lahko gladko do februarja pokriješ vse delavne ure.

Kar se pa placa tiče, bi pa pojasnu sam moje mnenje, pa nč ne forsiram zato k sva s Kotnkom bl skup pa to. Ampak zadeva je jasna; klubske prostore rabmo. Kolk časa bo klub deloval se ne ve ( upam, da še dolgo), parcele nimamo, placa od nekih občin ne bo (mlatjo prazno slamo že 3 leta). Men se je zdela ta ponudba čist krasna in imamo izvstno priložnost, da se čist lepo dogovorimo o vseh pogojih in pričakovanjih. SAM JE TREBA BITI TAM. Če se mi trije pogovarjamo, pa še čist ne vemo kako. Kako naj pol :censored: enmu tretmu človek razložiš kako bo stvar potekala. Pa kva mislte, da hoče Kotnk zaslužt na Moto klubu AL KVA? bananafuck.gif Mislm take :censored:rije niso jasne takmu folku k sam v to smer razmišla ne pa v tisto, kaj bo moto klub s tem pridobil.

Uglavnem bom kr nehu bluzit. rulez.gif Ampak kjer je volja tam je moÄŤ. Pa lepa beseda tud lepo mesto najde.......

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users